Hangi Türde Yazmalıyım?

Bu konu sizin ilgi alanınız ile ilgili bir durum. Tarihi, polisiye, psikoloji, bilim, macera, edebi gibi temel türlerde yazabilirsiniz. Başta da söylediğim gibi hangi alana ilginiz varsa, başka bir deyişle hangi konularda okumayı seviyorsanız o türde yazmaya başlayın. Yazmaya başladığınızda ilgi alanınızdaki konuyu daha iyi ve akıcı bir şekilde yazdığınızı göreceksiniz. Bunun yanında hiç okumadığınız türleri de okumak zorundasınız. Çünkü bir kitabı okurken siz nasıl ki heyecan, dram, edebilik karşınıza çıkıyorsa siz de kitabınızı yazarken bu duyguları iyi yansıtmak ve okuyucularınızı etkilemek için farklı türleri okumak zorundasınız. Ben yetenekliyim, sevmediğim konuları okumadan da yazabilirim diyorsanız o sizin bileceğiniz bir durum ama okuyanları etkilemek için mutlaka çok sayıda ve çok türde kitap okumalısınız. Okuyacağınız farklı türler yazacağınız konuda size büyük bir destek ve ilham kaynağı olur.

Related Post

KitabımKitabım

“Ve sonunda anlıyorlar ki nedametin izleri ne yüzdeki yaraya, ne çölde silinip giden kervanın izlerine, ne de zemheride aşılan karlı dağlardaki izlere benzer. Bu iz en yakınında duruyor, içinde çarpıyor.

Kitap Nasıl Yazılır?Kitap Nasıl Yazılır?

Kitap yazmaya karar verip bu konuyu araştırmanız, cevabını merak ettiğiniz bu sorunun ilk aşamasını geçmişsiniz demektir. Karar vermek hayatımızdaki belirsizliklerden, kimi zaman da ertelemelerden kurtulduğumuz anlamına gelir. Dilersiniz sorunun diğer